HCR-17 PANAVOX РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ

Краток опис:

Во споредба со традиционалниот робот за чистење прозорци со 1 млазница, овој робот за чистење прозорци со супер тенко тело има 2 млазници кои можат поефикасно и потемелно да ги чистат прозорците.


Детали за производот

Ознаки на производи

Параметри на производот

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ
Влезен напон AC100-240V,50Hz-60Hz
Номинална моќност 80 W
Капацитет на батеријата 500 mAh
Големина 295*145*62мм
Шипка за вшмукување 2800 Па
Нето маса 980 гр
Резервна батерија на UPS-от 20 мин
Начин на контрола Инфрацрвена
Бучава 65 dB
Откривање рамка Автоматски
Контрола против паѓање Ups (систем за непрекинато напојување) /безбедносно јаже
Режим на чистење 3 режими
Режим на прскање со вода Рачно/Автоматски

СО ДВОДИРЕКЦИОНАЛЕН ВОДА СПРЕЈ

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОР-2

9 Основни изведби

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРИ-3
РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОР-4

Еден клик за да започнете со автоматско чистење

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ-A

Двонасочното прскање со вода е поефикасно за чистење

Нема потреба рачно да прскате вода, тоа може да заштеди време и напор

О: Кога роботот за чистење прозорци чисти надесно, десната млазница автоматски ќе испрска вода.

Б: Кога роботот за чистење прозорци чисти налево, левата млазница автоматски ќе прска вода

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ-Б
Голем резервоар за вода од 50 ml

Голем резервоар за вода од 50 ml

Нема потреба често да се полни вода.

Ултра тенко тело

Тенкото куќиште од 6,2 см е погодно и за прозорци против кражба.

Ултра тенко тело
РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОР-5

2800Pa силно вшмукување

Цврсто се адсорбира, одлично за високи прозорци.

Интелигентен систем за откривање, Против судир, Паметно планирање правци

Роботот за чистење прозорци со високо прецизен сензор може интелигентно да открие рамка.Ќе ја прилагоди патеката кога ќе ја допрете рамката.

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОР-6
Три режими на чистење

Три режими на чистење

Стакло со ротациона четка

Наизменично возење велосипед, транспарентно чистење.

Имајќи две тркала, едно превртување и едно бришење, имитира рачно бришење со раце.

Стакло со ротациона четка

Нема потреба да се грижите за ненадеен прекин на електричната енергија

Резервната батерија на UPS-от може да го натера роботот за чистење прозорци да се држи до прозорецот 20 минути во случај на прекин на електричната енергија.

Во роботот има литиумска батерија.Во случај на прекин на струја, роботот може стабилно да се адсорбира на прозорецот и продолжува да алармира.Со безбедносното јаже на ниво на искачување, тој е безбеден за висококатници за чистење на ветрот.

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ (2)

Низок шум

Тоа е околу 60 dB при чистење на прозорци што нема да влијае на животот.

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ (1)

Доброто искуство доаѓа од деталите

Двонасочно прскање со вода со 2 млазници
Во споредба со традиционалното еднонасочно прскање, двонасочното прскање со вода е поефикасно и почисто

Доброто искуство доаѓа од деталите (4)
Доброто искуство доаѓа од деталите (2)

Доказ за прекин на струја од тип на навртка

Прифатете го специјално изработен приклучок за напојување од типот на тока за навртки за да спречите прекин на напојувањето предизвикан од паѓање на приклучокот, Поддршка на повеќекратна екстензија.

Безбедносно јаже + карабина

Со безбедносно јаже за планинарење од 4 метри и цврстина на истегнување од 80 кг за да се осигура безбедноста на чистењето на прозорците на високите кати.

Доброто искуство доаѓа од деталите (3)
Доброто искуство доаѓа од деталите (1)

Моќен мотор без четкички

Ефикасно го намалува шумот и го продолжува работниот век.

Детали за роботот за чистење прозорци

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ (4)

Делови за производи

РОБОТ ЧИСТАЧ НА ПРОЗОРЦИ (3)

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

    Професионален производител на роботи за чистење